PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

    Projektowanie wnętrz  składa się z wielu elementów którym trzeba poświęcić odpowiedni czas. Projektując należy brać pod uwagę przede wszystkim potrzeby osób, które będą w danej przestrzeni przebywać. Dotyczy to zarówno wnętrz domów, rezydencji,  apartamentów, ale również  biur, hoteli oraz wnętrz pod usługi w szerokim tego słowa pojęciu.  Projektowanie to wieloetapowy  proces, który składa się z:
 
  • ROZPOZNANIE - wstępne rozmowy z Inwestorem odnośnie oczekiwań względem wnętrza,  stylu projektu oraz określenie kierunku i zakresu projektu. Doprecyzowanie zasad współpracy.
 
  • INWENTARYZACJA -  po podpisaniu umowy wykonujemy pomiary z natury oraz dokumentację fotograficzną. Jeśli nie ma możliwości przeprowadzenia inwentaryzacji z różnych przyczyn, to bazujemy na pomiarach otrzymanych od Inwestora.
 
  • KONCEPCJA UKŁADU FUNKCJONALNEGO - Na podstawie przeprowadzonych inwentaryzacji wykonujemy 2 /3 koncepcje układu funkcjonalno - użytkowego dla danych pomieszczeń. Staramy się aby dane koncepcje były przedstawione w formie 3d tak, aby Inwestor mógł się zorientować w przestrzeni. Na tej podstawie omawiamy możliwości wykonania różnych zastosowań w danym wnętrzu biorąc pod uwagę funkcję, wielkość oraz wyposażenie wnętrza. Model 3d  na tym etapie jest uproszczony.
 
  • WIZUALIZACJE WNĘTRZ -  Po ustaleniu z Inwestorem koncepcji układu funkcjonalnego tworzymy wizualizację z uwzględnieniem wcześniejszych rozmów podczas rozpoznania. Jest to baza do prowadzenia rozmów z klientem na temat wnętrz i ewentualnych późniejszych poprawek. Na tym etapie uwzględniamy wcześniej omówiony styl, kolorystykę oraz wyposażenie.
 
  • RYSUNKI WYKONAWCZE - po zaakceptowaniu ostatecznych wizualizacji tworzymy rysunki techniczne, branżowe dla wykonawców.
 
  • WYKONAWCY I DOSTAWCY - Inwestor otrzymuje od nas niezobowiązująco namiary do sprawdzonych wykonawców z którymi pracujemy i możemy szczerze polecić. Zbieramy również  oferty od dostawców często z dodatkowym rabatem dla naszych klientów z których Inwestor może skorzystać.
 
  • ZAKOŃCZENIE PROJEKTU -  projekt przekazujemy Inwestorowi w postaci papierowej oraz elektronicznej. Znajdują się w nim : wizualizacje, rysunki techniczne, zestawienie wyposażenia wnętrza, zestawienie ilościowe danych materiałów wykończeniowych.